Jarní zpravodaj

Vážení a milí přátelé,

jaro už nám klepe na dveře, a stejně jako příroda, tak i my v České asociaci koktavosti se snažíme rozvíjet naši činnost. Dovolte mi, prosím, Vás informovat o novinkách, které se v poslední době udály.

Pro zviditelnění problematiky koktavosti jsme se  příchodem nového roku zahájili spolupráci s Národním divadlem Brno při přípravách divadelní hry Králova řeč. Mahenovo divadlo získalo exkluzivitu při uvádění této hry – je teprve čtvrté v Evropě, které tuto hru může předvést divákům. Přikládáme odkaz na jednu z několika televizních reportáží (Česká televize), kde se o přípravách hovoří.

V příloze Vám dále posíláme 2 články, které vyšly v časopise světově známé organizace The Stuttering Foundation. Přikládáme skenované originály, a také jejich překlady. V prvním z nich je informace o vyznamenání Řádem britského impéria paní Frances Cook. Vyznamenání předala přímo královna Velké Británie. Znamená to obrovský úspěch právě pro organizace věnující se koktavosti. Při této příležitosti paní Frances Cook ocenila nově vznikající asociaci a práci kliniky LOGO, kde se komplexně věnují diagnostice a terapii v problematice koktavosti. Uznala, že tato komplexní péče je velice účelná a přínosná. Dodala také, že je ráda za to, že v České republice mají logopedové možnost využít této možnosti léčby,a dopřát pacientům tak to nejlepší při reedukaci. Frances Cook navíc řekla, že informaci o komplexní péči bude šířit dále ve světě. Druhý článek se týká informací ohledně konání workshopů a přednášek k příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti, který se konal v Brně.

Velmi zajímavá a přínosná pro všechny logopedy je chystaná akce v Nizozemí – 10th World congress for People Who Stutter. Tento světový kongres je určený pro odborníky (logopedy, fyzioterapeuty) a lidi, kteří se setkávají s koktavostí v běžném životě. Může tak jít o příbuzné, přátele apod. Mezi klíčové řečníky patří např. Anita Blom, David Shapiro či Katherine Preston. Veškeré informace, registraci a program naleznete na webových stránkách akce.

Pokud máte nějaké postřehy z oblasti logopedie, tipy na akce apod., které byste chtěli informovaně rozšířit mezi další odborníky a zájemce, můžete se na nás obrátit – v rozeslali bychom informaci dále.

Děkujeme Vám za přízeň a přejeme mnoho úsměvů a radosti v nastávajícím jarním období.

 


CZIN.eu